Meie lugu

Õnnelikud on need inimesed, kes on näinud ehedat maa elu – saanud nautida suvesid õunu- ja marju noppides, karjamaal vasikatega tõtt vaadates või lihtsalt heinapalli otsas taevast imetledes. Ja mis saab veel parem olla, kui värskelt lüpstud lehmapiim ja ahjusoe värske leib!
Ehedat maaelu saab kogeda ka Arknal, kus taastame mõisakompleksi originaalsel ja ehedal viisil.
Võiks ju arvata, et mõis ja selle rikkus saab alguse luksusliku peahoonega, aga siiski, mõisad ei kerki iseenesest, selle rajamise aluseks on olnud läbi aegade põllumajandus ja karjakasvatus. Just seda järjepidevust ja maa elu edendamist viime igapäevaselt Arknal ellu, et kauni looduse ja puhta kohaliku toidu nautimise võimalus oleks nii praegustel kui tulevastel põlvedel. Väärtustame tervist ja heaolu ning hoiame loodust, mis on aluseks meie kõikidele tegevustele. Innovatsioon ja vanad traditsioonid eksisteerivad siin kõrvuti ja täiendavad teineteist.

Arknal kasvab:
• 26 000 mahedat marjapõõsast
• 30 000 õunapuud
• Arkna karjamaadel naudib värsket rohtu ja puhast õhku 500 lehma, kellest 220 piimalehma on nurgakiviks Arkna juustutootmisele.
• Arkna, mis on olnud Eesti mesinduse hälliks, on koduks 66 mesilasperele, mida on lähiaastatel plaanis suurendada 120 pereni.

Meie mõisakompleks rikastab juba täna Eestimaalaste toidulauda kodumaiste mooside, mahlade, toortatra toodete, mee ja loomulikult käsitööjuustuga. Kohaliku juustumeistri Ivar Alavere käe all valmib gouda tüüpi juust mitmete põnevate lisanditega nagu nõges, karulauk, pohlad ja mesi, kuusevõrsed, metsaseened, lambaläätsed, vürtsköömned ja paljud muud ürdid, mida kasvatatakse meie enda kasvuhoone aedniku Laine tubli ja hoolsa käe all.

Kõiki tooteid saab hankida Arkna mõisa Juustukeldris, laatadel ning õige pea ka e-poes.

Ostes Eesti väiketootjate maitsvaid tooteid teed pai enda tervisele ja Eesti maaelule.

Hoole ja armastusega ning keskkonda hoides!
Arkna mõisa pere

Arkna ideoloogia on TERVIS ja HEAOLU, mis on aluseks kõikidele meie tegevustele.
Hoolime keskkonnast ning püüame jätta võimalikult väikse ökoloogilise jalajälje.
Arkna võlub oma rahuliku elutempo ja otsatu linnulauluga.

Tule meile külla – külasta Juustukeldrit, jaluta pargis, küsi mõisa tutvustavat tuuri, veeda ettevõttega siin üks vahva suvepäev!